Hírek
2020. November 26. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Zsinórt feszített az útra a biciklisek miatt
Út fölé kifeszített zsinórral okozott sérülést két kerékpárosnak egy szarvasmarhát terelő férfi idén áprilisban Balatonfenyvesen, ezért vádat emeltek ellene
- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.
A 24 éves vádlott egy forgalom elől el nem zárt magánúton, egy méter magasan feszítette ki a bálák kötözésére használt zsinórt, jelzést nem tett rá, és attól harminc méterre eltávolodva az állat terelésébe kezdett.
Az úton haladó biciklisek nem vették észre az akadályt, nem hallották az őket a veszélyre figyelmeztetni próbáló férfi kiáltását sem, a zsinórba hajtva mindketten elestek, és nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.
A Kaposvári Járási Ügyészség közlekedés biztonsága ellen elkövetett bűntett miatt próbára bocsátást indítványozott a büntetlen előéletű vádlottal szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 07. 07:41, kedd | Belföld
Magyar Péter: még Isztambulban is nevettek, hogy a Fidesz akar tüntetni a demokrácia mellett
Még Isztambulban is hangosan felnevettek, amikor meghallották, hogy a Fidesz akar tüntetni az alkotmányosság és a demokrácia mellett - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán.
