Hírek
2011. Október 06. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
40 millió dohányos halhat meg tbc-ben 2050-ig
A kutatók szerint akár a 40 milliót is elérheti azoknak a dohányosoknak a száma, akik 2050-ig tuberkulózisban (tbc) veszítik életüket.
A cigaretta rabjai ugyanis kétszer nagyobb eséllyel fertőződnek meg a kórral, mint a nemdohányzók, és a halálozás esélye is magasabb esetükben.
A British Medical Journal-ben közzétett jelentés szerint a legveszélyeztetettebbek az Afrikában, a Földközi-tenger keleti partvidékén, valamint a délkelet-ázsiai régióban élők. Ezeken a területeken ugyanis kritikusan magas a dohányosok száma, és a dohányipar is kifejezetten agresszív promóciót folytat ezeken a vidékeken.
A WHO már 20 évvel ezelőtt bejelentette, hogy a tuberkulózis világszerte veszélyezteti az emberek egészségét, az adatok azonban azóta nemhogy javultak volna - tovább romlottak. Az pedig immár tény, hogy a dohányzás még tovább rontja a helyzetet, sőt a halálozás esélyét is növeli - mondta dr. John Moore-Gillon.
Az adatok szerint jelenleg a világ lakosságának egyötöde dohányzik, a megfigyelések pedig azt is alátámasztották, hogy azokban az országokban a legmagasabb a tbc-s betegek aránya, ahol a multinacionális dohányipari cégek jelentősen kiterjesztették a piacukat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
