Hírek
2018. Október 07. 15:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A fiatalok jobban kiállnak az érdekeikért a munkaerőpiacon
Munkaerőhiány van, a fiatalok jobban kiállnak az érdekeikért a munkaerőpiacon és a fizetés mellett a fejlődési lehetőségek is fontosak a számukra
- erről beszélt Paulovics Éva, a Jobsgarden HR-toborzó és tanácsadó cég ügyvezető igazgatója az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A cég felmérése szerint az egyik legfontosabb kompetencia az alázat a szakma, a feladat iránt, és nem annyira a munkaadó, a munkahelyi vezető felé, s a fiatal munkavállalók már nem feltétlenül egy cégnél szeretnék eltölteni egész életüket.
A munkaerőpiaci szemléletváltás abban is megnyilvánul, hogy a "vastag" fizetési boríték mellett a kihívások, tanulási, fejlődési, előrejutási lehetőségek is egyre fontosabbak a fiatalok számára. A jövő útja, hogy a cégeknek lesz egy kis belső magja, amely egy-egy projekt erejéig lazán kapcsolódó szatellit csoportokkal működik együtt, ezek a szabadúszó csoportok ugyanakkor egyszerre több céggel is kapcsolatba állhatnak majd - magyarázta a Jobsgarden ügyvezető igazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
