Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2022. Június 18. 06:00, szombat | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

A koronavírus-fertőződést megakadályozó oltás kifejlesztésére számít a német egészségügyi miniszter

A koronavírus-fertőződést megakadályozó oltás kifejlesztésére számít a német egészségügyi miniszter

A német egészségügyi miniszter szerint egy éven belül elkészülhetnek az első oltóanyagok, amelyek megakadályozzák a fertőződést az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2).

Karl Lauterbach pénteki berlini tájékoztatóján elmondta: orvosként az a szakmai véleménye, hogy 6-12 hónapon belül sikerül kifejleszteni a védő hatást közvetlenül a nyálkahártyán kifejtő oltóanyagot, amely megbízhatóan gátolja a fertőződést.

Ezek az új fajta vakcinák jelenthetik a "fényt az alagút végén", de koronavírus-járvány várható őszi fellángolására még nem készülnek el - tette hozzá.

Hangsúlyozta, hogy nincs szakmai konszenzus ebben az ügyben, a kutatók egy része úgy véli, hogy nem sikerül ilyen oltóanyagot kifejleszteni, míg mások, köztük ő is, bíznak a sikerben.

A miniszter közölte, hogy már készülnek az őszi-téli időszakra, így terveznek a többi között egy újabb nagyszabású oltási kampányt. Jelezte: az is várható, hogy októbertől húsvétig ismét országszerte kötelező lesz a maszkviselés zárt térben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld

Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás

Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.