Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2019. Június 29. 10:13, szombat | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A megfelelő hidratáltsághoz az ételek is hozzájárulnak a hőségben

A megfelelő hidratáltsághoz az ételek is hozzájárulnak a hőségben

A megfelelő hidratáltsághoz nemcsak a bevitt folyadék, hanem bizonyos ételek is hozzájárulnak

- közölte a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége tudományos bizottságának elnöke az M1 csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című közös műsorblokkjában pénteken.

Szűcs Zsuzsanna azt mondta, a napi javasolt fél kiló gyümölcs és zöldség egy pohár víznek felel meg, de hozzájárulnak a folyadékbevitelhez a turmixok, joghurtok és fagylaltok is. A hőségben az időseket és gyermekeket különösen fontos folyadékkal kínálni, mert ők nem mindig érzik, hogy szomjasak - emelte ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód

Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére

A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.

2026. Április 01. 13:00, szerda | Életmód

Dunahouse: könnyűszerkezetes minden ötödik új családi ház

Míg 2021-ben még 3 százalék körül alakult, 2026-ra már meghaladta a 20 százalékot a könnyűszerkezetes családi házak aránya.

2026. Március 31. 12:00, kedd | Életmód

Új kulcsosházat adtak át a Mecsekben

Átadták a közelmúltban kormányzati támogatásból korszerűsített kulcsosházat a Tolna vármegyei Váralján, a Mecsek északkeleti lábánál hétfőn.