Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2012. Február 21. 07:07, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A vendéglők egyötöde hoz nyereséget

A vendéglők egyötöde hoz nyereséget

Az adóhivatal nemrégiben közzétett ellenőrzési irányelve szerint idén fokozottabb ellenőrzésre számíthatnak többek között a vendéglátással foglalkozók.

A cégadatbázis szerint lesz miből válogatnia a revizoroknak, mivel több mint 16 ezer vendéglátással foglalkozó vállalkozás működik ma Magyarországon, és papíron csak ötödük képes nyereséget termelni. Alig akad olyan étterem, amely 50 millió forintnál nagyobb profitot tudott elérni.

Ma összesen 16 145 olyan működő cég van Magyarországon az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint, amely főtevékenységként vendéglátással foglalkozik. Utóbbi nem tartozik a nyereségtermelő sztárágazatok közé, mert a tavaly leadott beszámolók alapján mindössze ötödük, 3444 vállalkozás tudott nyereséget elérni 2010-ben. A profittermelő vendéglátóknak mindössze tizede tudott 10 millió forintnál nagyobb nyereséget produkálni, míg 50 millió forint feletti pozitív eredménnyel mindössze 17 cég büszkélkedhet.

Nem meglepő, hogy utóbbiak között sok a gyorséttermet üzemeltető vállalkozás: a fővárosi Burger King éttermeket üzemeltető Fusion Zrt., valamint a Mc Donald's Étterem Hálózat Kft. és a szintén Mc Donald's éttermeket működtető Kákos Kft. és Kisszabó Kft. Magyarország két legnagyobb közétkeztetési szolgáltatója is rajta van a csúcsnyereséggel üzemelők listáján: a Pensió 17 Kft. és a S-FOOD Gastronomy Kft.

A sztárvendéglátósok sorában található még az egerszalóki hőforráshoz közeli Egri Korona Borház és Borfalu, a visegrádi Sirály Étterem és Szálloda, valamint a Daubner cukrászda, a budapesti Morrison's kocsmát üzemeltető Becsületes Kft. Talán az utóbbi cégnév utal is arra, hogy miért vette górcső alá a szektort idén a Nemzeti Adó és Vámhivatal - mutat rá cikkében a Gazdaság.hu .

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek