Hírek
2016. Szeptember 22. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Bombát találtak a fővárosban
Szerda éjjelre hatástalanították a tűzszerészek a fővárosi Alkotás utca és Csörsz utca közelében délután talált 203 milliméteres gránátot
- közölte a honlapján a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága nem sokkal éjfél után.A tájékoztatás szerint a munkálatok idejére a környező ötvenegy lakásból ötvenkét embert menekítettek ki, akik éjfél körül visszatérhettek otthonaikba.
Korábban a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede az MTI-vel azt közölte, hogy második világháborús robbanótestet találtak a XII. kerületi Alkotás utcában. Egy 203 milliméteres szovjet, kilőtt állapotban lévő betonromboló gránátot azonosítottak.
A hatástalanítással összefüggő munkák idejére a környéket lezárták és kiürítették. Ez érintette a Tartsay utca és az Alkotás utca egy szakaszát, a BAH csomópont egy részét, a felüljárót és az alatta lévő utat, továbbá 35 lakóházat, több irodaházat, egy mentőállomást, a MOM sportközpontot és az uszodáját, valamint a közelben lévő szálloda két szárnyát.
A forgalomkorlátozást éjféltájban feloldották.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
