Hírek
2021. Május 30. 14:50, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elemző: Magyarország fontos a brit külpolitikának
Magyarország és a visegrádi együttműködés fontos a brit külpolitika szempontjából - jelentette ki az Alapjogokért Központ elemzője az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.
Koskovics Zoltán azt mondta: ez az üzenete annak, hogy Boris Johnson brit miniszterelnök a brit európai uniós tagság megszűnése (Brexit) után az ír kormányfőt követően másodikként a magyar kollégájával találkozott.
Az elemző abszurdnak nevezte azokat a "vádakat", amelyek szerint Orbán Viktor elszigetelődött Európában.
A brit kormány a külkapcsolatok alakításában nyilvánvalóan figyelembe veszi, hogy a szigetországban dolgozók közül sokan a visegrádi államokból érkeztek - jegyezte meg Koskovics Zoltán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
