Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2016. Április 17. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Évek óta stagnál a kivándorló magyarok száma

Évek óta stagnál a kivándorló magyarok száma

Az utóbbi öt évben nem emelkedett és nem is csökkent a kivándorló magyarok száma - mondta Tanay Marcell, az Euwork munkaközvetítő cég vezetője szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.

A vezető elmondta: abban viszont jelentős változás van, hogy milyen céllal mennek külföldre a munkavállalók: míg 8-10 éve inkább ideiglenesen, bizonyos célok megvalósítása érdekében hagyták el az országot, ma inkább a kivándorlás jellemző.

Hozzátette, hogy abban is változás van, ma már könnyebben jutnak munkához állásközvetítők nélkül egy külföldi országba, hiszen egyre több embernek van ismerőse, aki segít, és elhárultak azok az akadályok is, amelyek régen elriasztották a vállalkozó kedvűeket.

Szólt arról is, hogy külföldön elsősorban fizikai szakmunkásokat, betanított munkásokat keresnek, de sokakat alkalmaznak a vendéglátásban is.

A nyelv ismerete mindenhol alapkövetelmény - fűzte hozzá.

Címkék: kivándorlás, magyar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére