Hírek
2012. Szeptember 17. 14:29, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Fellebbez Huszti eltiltása ellen a Hannover
Fellebbezést nyújtott be hétfőn Huszti Szabolcs eltiltása ellen a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Hannover 96.
A magyar középpályás a 93. percben győztes gólt szerzett a Werder Bremen ellen szombaton 3-2-re megnyert találkozón, de mivel örömében levette a mezét, kirohant a szurkolókhoz és a kerítésre is felkapaszkodott, a játékvezető két sárga lapot adott neki és kiállította.
"A jogászainkkal történt egyeztetést követően úgy döntöttünk, hogy fellebbezünk az ítélet ellen" - nyilatkozta a hannoveriek honlapján Jörg Schmadtke, a Hannover sportigazgatója. "Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a bíró nem egy sárga lappal és figyelmeztetéssel büntette Husztit, hanem azonnal két sárgát adott. A fellebbezésünknek az a célja, hogy érvénytelenítsék a második sárgát és a pirosat, s csak egy sárga lap kerüljön a mérkőzés jegyzőkönyvébe."
Schmadtke hozzátette, a szurkolók között és a sajtóban is téma volt Huszti esete, a klub pedig azt szeretné, ha a jövőre nézve példaértékű döntés születne az ügyben.
Az 51-szeres válogatott Huszti - aki 2010 szeptemberében jelezte, nem kíván többet a magyar nemzeti csapatban szerepelni - az idén nyáron tért vissza az orosz Zenitből a Hannoverbe, amelynek színeiben eddig három bajnoki meccsen két gólt szerzett és öt találatot készített elő.
A 29 éves Husztit a múlt héten a Kicker című szaklap a 2. forduló legjobbjának választotta, a Bundesliga honlapján zajló, a 3. kör legjobbja címért kiírt szavazást pedig egyelőre fölényesen vezeti a magyar játékos.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:59, kedd | Sport
MLSZ: elindult a párbeszéd a szövetség és a szurkolók között
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) hétfőn jelezte, hogy megindult a párbeszéd a szövetség és a szurkolók között a korábban \"elmérgesedett viszony\" miatt.
2025. December 22. 10:10, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Puskás Akadémia legyőzésével őszi első a Győr
A Győr 2-0-ra legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó Fizz Liga 18. fordulójának szombat esti rangadóján, így a tabella élén tölti a téli szünetet.
2025. December 20. 10:04, szombat | Sport
Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban
Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.
2025. December 20. 09:47, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Győzött Miskolcon és élre állt az FTC
A címvédő Ferencváros 1-0-ra győzött a Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 18. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
