Hírek
2021. December 05. 11:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Halálos lakástűz történt Győrben
Halálos lakástűz történt Győrben szombat este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint egy családi ház egyik szobája gyulladt ki, amelyet a helyszínre érkező tűzoltók több oldalról kezdtek el oltani, közben az égő szobából egy embert kivittek, és átadták a mentőknek.
A sérült életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni - írta, hozzátéve: a beavatkozást az épületben felhalmozott tárgyak és összegyűjtött papírhulladék nehezítette.
A katasztrófavédelem a tűz pontos keletkezési idejét, helyét és okát vizsgálja.
Mukics Dániel kitért arra is: a lakástüzek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza, valamint reggel hat és este tizenegy óra között keletkezik, amikor az emberek aktívak. Fontos, hogy a lakásban senki ne zárja el a menekülési utakat, és ne halmozzon fel tűzveszélyes, felesleges dolgokat - hívta fel a figyelmet a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
