Hírek
2021. Április 28. 07:53, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Hatástalanították a Komáromban előkerült bombát
A tűzszerészek sikeresen hatástalanították a komáromi építkezésen kedden előkerült bombát - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje kora este az MTI-t.
Gajdos Milán korábban elmondta: Komáromban, a Városmajor utcában egy építkezési területre riasztották a honvédségi tűzszerészeket. A helyszínen egy 100 kilogrammos szovjet légibombát azonosítottak.
A gyújtószerkezetet hatástalanították, majd megsemmisítették. A bombatestet a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják későbbi megsemmisítésre.
A tűzszerészi munkálatok idejére a környéket lezárták, tíz családi házat kiürítettek. A korlátozásokat mostanra feloldották, az emberek visszatérhettek otthonukba - mondta a kommunikációs tiszt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
2025. November 12. 07:20, szerda | Belföld
Nébih: Baranya vármegyei vaddisznóban állapították meg az afrikai sertéspestis jelenlétét
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítette meg Baranya vármegyében.
