Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2021. Április 21. 19:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Húsz év alattiak jelentkezhetnek Balaton témájú videóversenyre

Húsz év alattiak jelentkezhetnek Balaton témájú videóversenyre

Balaton témájú videóversenyre jelentkezhetnek húsz év alatti alkotók, a nevezési határidő június 5-e.

A pályázatra műfaji megkötés nélkül, maximum másfél perces, mobiltelefonnal készített animációval, élőszereplős kisfilmmel, videóklippel lehet jelentkezni, a nevezők korlátlan számú alkotással indulhatnak a versenyen - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.

A linkre vagy drive-ra feltöltött alkotásokat a cinemira.mobilbalaton@gmail.com email címre kell elküldeni június 5-ig.

A nevezéseket filmesekből álló szakmai zsűri bírálja el. A legjobb 30 alkotó személyes visszajelzést, értékelést kap a zsűritől, és filmjét levetítik nyáron a Magyar Mozgókép Fesztiválon, Veszprémben. A legjobb három film értékes filmes díjakban és más elismerésekben részesül. A győztes egyebek mellett egy 42 ezer forint értékű nyári filmes workshopon vehet részt.

A videóversenyt a Magyar Mozgókép Fesztivál, a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program részeként, a Cinemira - Nemzetközi Gyerek és TEEN Film Fesztivállal együtt hirdette meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.