Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2015. Október 14. 09:51, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést

Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést

Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést - mondta el Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat Szervkoordinációs Irodájának igazgatója az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

A szakember jelezte: jelenleg Bécsben hajtanak végre ilyen beavatkozást; tavaly például 22 magyar állampolgár kapott új tüdőt. Elmondta, Magyarországon a tavalyi rekordév volt: a 2013-asnál harminc százalékkal több, 203 elhunyt ember szerveit kaphatták meg mások. Az átültetések száma ennél is nagyobb mértékben, 38 százalékkal emelkedett, köszönhetően annak, hogy Magyarország 2013 közepe óta teljes jogú tagja az Europtransplant szakmai szervezetnek.

Jelezte: az 58 szívtranszplantáció mellett az élő donortól kapott szervekkel együtt tavaly 342 vesét, 75 májat ültettek át, illetve 14 olyan kombinált beavatkozást hajtottak végre, ahol valaki egyszerre kapott vesét és hasnyálmirigyet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Belföld

NVI: a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be

Lejárt az egyéni választókerületi jelöltállítás, továbbá az országos listaállítás határideje is, a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel szombat este.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!

2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Óriási tömeg fogadta Magyar Pétert Pécsett

Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.