Hírek
2017. Június 27. 09:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kávés-, mogyorós- és fűszereszacskókba rejtették a drogot - VIDEÓVAL
Kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanúja miatt nyomoznak két férfi ellen, aki kávés-, mogyorós- és fűszereszacskókba tette a drogot - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden.
A tájékoztatás szerint az ügyben tartott házkutatásokon eddig mintegy 1200 ecstasy tablettát, hat kilogramm amfetamint és csaknem hatmillió forint készpénzt foglaltak le a rendőrök.
A kábítószert a 31 éves budapesti V. József kávés-, mogyorós- és fűszereszacskókba rejtette, így adta tovább nagyobb tételben vevőinek. A budapesti férfi egy fővárosi, XI. kerületi társasház garázsában porciózta ki a feltehetően külföldről származó kábítószert - olvasható a közleményben.
Egyik vevőjét, a 38 éves egyeki Sz. Istvánt múlt pénteken igazoltatta és fogta el a Készenléti Rendőrség járőre Budapest VIII. kerületében. Autójában a rendőrök több fűszerkeverékes és földimogyorós zacskót, bennük az előzetes szakvélemény szerint mintegy fél kilogramm amfetamint találtak.
V. Józsefet a Terrorelhárítási Központ ugyancsak pénteken fogta el Budapesten, egy XXII. kerületi üzletközpont parkolójában. Autójában két lezárt zacskóban kávészemek közé rejtve 604 ecstasy tablettát, szintén lezárt földimogyorós zacskóban amfetamint találtak, valamint lefoglaltak több mint kétmillió forint készpénzt.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanúja miatt nyomoz a két férfi ellen, akit őrizetbe vettek, majd az illetékes bíróság hétfőn elrendelte előzetes letartóztatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
