Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2021. Január 09. 09:53, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kevés az influenzás

Kevés az influenzás

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint december 28. és január 3. között 2200-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz

- közölte heti jelentésében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.

Azt írták, hogy az 53. héten sem a háziorvosok által, sem pedig kórházban ápolt betegektől levett mintákban nem találtak influenzavírust a laboratóriumi vizsgálatok során.

Az adatok szerint az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók 10,3 százaléka 0-14 éves, 37 százaléka 15-34 éves volt. A betegek 38,1 százaléka a 35-59 évesek korcsoportjából, 14,6 százaléka pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Címkék: influenza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.

2026. Február 28. 09:00, szombat | Belföld

Új magyar-szerb dízelvezetéket építenek