Hírek
2011. Július 05. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Lovagi játékok Visegrádon
Minden évben július második hétvégéjén rendezik meg a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokat, amely idén július 7-10 között várja az érdeklődőket. A program a lovagi torna kivételével ingyenes.
Az idén négy naposra bővülő rendezvény minden délelőtt a templomtól a palotáig tartó királyi menettel indul. A Fő utcán a középkori város hangulatát idézik az árusok, akik a régi mesterségek portékáit kínálják a látogatóknak. Ki lehet próbálni a korabeli sportok valamelyikét is, az íjászatot, a lovaglást vagy a lándzsavetést.
Délutánonként több alkalommal tartják meg a másfél órás lovagi tornát, ahol a csehek, lengyelek, olaszok, bajorok küzdenek meg egymással. Visegrád volt a színhelye az 1335-ös királytalálkozónak, amelyen a lengyel, a cseh és a magyar király vett részt. E középkori királytalálkozó korát idézi a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok, amely immár 25 éves múltra tekint vissza.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
