Hírek
2020. Február 20. 12:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már az ötezredik veseátültetést végezték el a Semmelweis klinikán
Elvégezték az ötezredik veseátültetést a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján - közölte az egyetem csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint az 5000. átültetést február 9-én egy magas vérnyomás okozta veseelégtelenségben szenvedő 52 éves férfin végezték el, aki jól van, már haza is mehetett.
A klinikán 2019-ben összesen 130 nem élődonoros veseátültetést végeztek, így az egyetem az Eurotransplant legfrissebb listáján egy beavatkozással lemaradva a második helyen végzett - tudatták.
Hozzátették, hogy az intézmény a májtranszplantációs listán szintén a második helyre került, a szívátültetésekén pedig megőrizte második helyét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
