Hírek
2016. Október 29. 00:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Második világháborús bombát találtak a budai Várban
Második világháborús bombát találtak a budai Várban, a karmelita kolostor felújításánál. A környék egy részét lezárják - tájékoztatta Kürti Dezső, a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének parancsnokhelyettese az MTI-t.
Kürti Dezső elmondta: az építkezésen egy szovjet rombolóbombát találtak, amelynek gyújtószerkezetét ki kell szerelni. Ez harminc lakást, egy gyógyszertárat, egy pénzváltót és egy cukrászdát érint. Lezárják a területet a Hunyadi János úti sorompónál, a várfal alatti két sétányt és részben a Szent György teret is.
A rendőrség megkezdte a terület lezárását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
