Hírek
2016. Március 02. 15:37, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Mérsékelten csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma
Mérsékelten csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma az elmúlt héten: február 22. és 28. között az előző hetinél 7 százalékkal kevesebb, 44 030 beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel
- közölte az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) legfrissebb jelentésében. A 8. héten nyolc megyében csökkent, a fővárosban és három megyében (Békés, Hajdú-Bihar, Somogy) nem változott, nyolc megyében emelkedett az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az előző héthez viszonyítva. Egy hét alatt a számuk Csongrád megyében 40 százalékkal, Baranya, Tolna és Vas megyében 20 százalékkal nőtt, míg Heves megyében a felére csökkent.
Az orvosnál megjelent betegek kormegoszlásában az elmúlt hetekhez képest nem történt lényeges változás, továbbra is az óvodás és az általános iskolás korú gyermekeket érinti leginkább a megbetegedés.
Az epidemiológiai központ honlapján közzétett jelentés szerint az OEK laboratóriumában végzett virológiai vizsgálatok során a betegek túlnyomó többségénél influenza B vírust mutattak ki.
Az influenzajárvány miatt továbbra is tizenhárom megye és a főváros több egészségügyi intézményében van részleges vagy teljes látogatási tilalom.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
