Hírek
2025. Március 31. 08:05, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Pályázatot írtak ki középiskolásoknak a vasúti átjárós balesetek megelőzése érdekében

A vasúti átjárós balesetek megelőzése érdekében óriásplakát-tervező pályázatot hirdet középiskolásoknak a MÁV és az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság - közölte a MÁV-csoport vasárnap az MTI-vel.
A közleményben felidézték: a MÁV hálózatán idén eddig 13 baleset történt vasúti átjáróban, ezek során 5 ember vesztette életét. Tavaly ugyanebben az időszakban 12 baleset történt. A vasúttársaság hibájából vasúti átjáróban 2009 óta, több mint másfél évtizede nem történt halálos baleset.
A pályázatra két kategóriában jelentkezhetnek a 14-20 év közötti középiskolás diákok. A pályázati kiírás szerint a digitális kategóriában elektronikus eszközzel készített plakátterveket, míg a kézzel készített kategóriában a szabadkézzel rajzolt pályaműveket várják a szervezők. Az óriásplakát felirata: VIGYÁZZ! VASÚTI ÁTJÁRÓ!
Mindkét kategóriában hirdetnek első, második és harmadik helyezettet, az első helyezettek alkotásai óriásplakátokon jelennek meg a MÁV csoport területén.
Az óriásplakátterveket április 27-én éjfélig lehet beküldeni, a pályázattal kapcsolatos információk és a jelentkezés feltételei elérhetők a MÁV-csoport honlapján.
A vasúttársaság kéri a közlekedőket, hogy a vasúti átjárót mindig fokozott körültekintéssel közelítsék meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:09, szombat | Életmód
Az egy éve elhunyt Kozma Imre atyára emlékezik pénteken a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Egy évvel ezelőtt, október 17-én hunyt el Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi tartományának korábbi delegátusa.
2025. Október 17. 07:05, péntek | Életmód
Szallas.hu: minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén
Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Életmód
MÁV-csoport: egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is
A MÁV-csoport járatain a budapesti, helyi közlekedéshez és a HÉV-hez hasonlóan csütörtöktől egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is - közölte a MÁV-csoport a honlapján szerd