Hírek
2021. Május 15. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokakat megbüntettek a baleset-megelőzési ellenőrzés során
Járművezetőket és gyalogosokat is megbüntettek a rendőrök a héten tartott többnapos, gyalogosokra fókuszáló baleset-megelőzési ellenőrzés során - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint a "Zebra terv" elnevezésű, keddtől csütörtökig tartó akció során a rendőrök testkamerát és civil járműveket is "bevetve" ellenőrizték a gyalogosok és a járművezetők szabálykövető magatartását. A több mint ezer helyszínen tartott ellenőrzésben mintegy 1200 rendőr vett részt 136 testkamerával és 562 járművel.
A járművezetők esetében 564 emberrel szemben közigazgatási bírságot, 1099 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki a járőrök, 412 esetben figyelmeztetésben részesítették a sofőröket, 130 alkalommal feljelentést tettek.
Emellett a rendőrök 244 gyalogost helyszíni bírsággal sújtottak, 907 embert figyelmeztetésben részesítettek, 25 embert feljelentettek - írta az ORFK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
