Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2017. Október 09. 10:28, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Szabályozni kell, mennyit tölthet a gyerek számítógép előtt

Szabályozni kell, mennyit tölthet a gyerek számítógép előtt

A határok kijelölése és a következetesség a legfontosabb, ha a gyerekek számítógépes játékokat játszanak - hangsúlyozta Földi Rita klinikai szakpszichológus hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Földi Rita azt mondta, fontos, hogy a gyerekek lépést tartsanak a technikai fejlődéssel, de figyelembe kell venni az élettani sajátosságokat.

A számítógépes játékoknak vannak pozitív és negatív hatásaik is, fejlesztik például a képi feldolgozás és a figyelemmegosztás képességét, ugyanakkor gyengítik a szövegértést - tette hozzá.

Elmondta azt is, hogy egyre több a magatartászavaros gyerek, számuk már nem magyarázható kizárólag biológiailag. Viselkedésükben szerepet játszhatnak környezeti hatások, így a számítógépes játékok is, amelyek "felpörgetik" a központi idegrendszert.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -