Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2018. Június 01. 14:22, péntek | Belföld
Forrás: mti

Szovjet kézigránátokat és gépágyúlövedékeket találtak Székesfehérváron

Szovjet kézigránátokat és gépágyúlövedékeket találtak Székesfehérváron

Százötven méteres szakaszon lezárták a székesfehérvári Zrínyi utcát, mert egy bevásárlóközpont mögötti területen harminc szovjet gyártmányú kézigránátot, több mint száz 14,5 milliméteres gépágyúlövedéket,

valamint ezeken kívül is több ládányi gépágyúlövedéket találtak pénteken - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.

Markovics Zita azt mondta, hogy még vizsgálják a területet, ezért elképzelhető, hogy további lövedékek kerülnek elő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.