Hírek
2021. Június 06. 13:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Templomban tombolt hat rongáló tinédzser
Hat fiatalkorút gyanúsítanak a lothárdi templom megrongálásával a rendőrök.
Bejelentés érkezett szombaton 7 óra 45 perckor a rendőrség ügyeletére arról, hogy a lothárdi templomba betörtek. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy előző éjjel a templomba bementek, majd ott több ablakot betörtek, egy feszületet összetörtek, két Szűz Mária szobrot megrongáltak, valamint a vallási tisztelet során használt ruhákat szétdobálták – közölte a rendőrség.
A településen egy kerítést, valamint egy személykocsi tükrét is megrongálták. A rendőrök adatgyűjtést végeztek, majd elfogták a feltételezett elkövetőket, akik tettükkel több mint egymillió forint kárt okoztak. A hat, 15 és 17 év közötti fiatalt előállították, majd kihallgatták őket gyanúsítottként.
Ellenük többrendbeli rongálás, valamint csoportosan elkövetett garázdaság miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
