Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2020. Augusztus 12. 13:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Több ezer éves kelta kést találtak egy szolnoki férfinél

Több ezer éves kelta kést találtak egy szolnoki férfinél

Muzeális értékű kelta kést találtak egy férfinél a rendőrök Szolnokon - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szerdán a police.hu honlapon.

A közlemény szerint a rendőrök B. J. szolnoki lakásában, a ruhásszekrényben találták meg a régészeti leletet, amely ismeretlen időpontban és helyen, valószínűleg földmunka során kerülhetett elő.

A régészeti szakértő véleménye szerint az 50 centiméter hosszú, vasból készült kés az időszámításunk előtti 1-3. századból származik, és feltehetően egy kelta sírból való.

Hozzátették, B. J. azt mondta, hogy a régészeti leletet M. V-től vásárolta, aki pedig azt vallotta, hogy a tárgyat egy vásárban vette.

A két férfi ellen az NNI nemzetközi bűnözés elleni főosztályának pécsi osztálya jogtalan elsajátítás vétségének gyanúja miatt folytat eljárást.

A közleményben az NNI felhívta a figyelmet, hogy aki a kulturális javak körébe tartozó talált idegen tárgyat vagy régészeti leletet nem szolgáltat be állami tulajdonba, jogsértést követ el. Ha valaki ilyen tárgyat talál, vegye fel a kapcsolatot a legközelebbi múzeummal vagy jelezze a rendőrségnek - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.