Hírek
2019. Január 30. 07:33, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay
Új közúti sebességhatárok léptek életbe Spanyolországban

A halálos balesetek számának csökkentése érdekében új közúti sebességhatárokat vezettek be az országutakon Spanyolország mintegy 12 ezer kilométernyi útvonalain keddtől.
A spanyol közlekedési főigazgatóság (DGT) tájékoztatása szerint 100 kilométer per órás maximális sebesség helyett mostantól legfeljebb 90-nel szabad haladni az érintett közutakon személyautóval, motorral, kisbusszal és autóbusszal, míg a lakókocsik és kamionok esetében a sebességhatár 80 kilométer per órára csökken.
A módosítás alól kivételt képeznek azok az országutak, amelyeken az ellentétes haladási irányú sávokat nem csupán felfestés, hanem fizikai akadály is elválasztja egymástól. Azokon továbbra is 100 kilométer per óra marad a megengedett sebesség a 3500 kilogrammnál kisebb össztömegű járművek számára.
A módosításról a spanyol kormány december végén döntött, mivel az elmúlt öt évben az ilyen típusú utakon következett be a halálos balesetek 75-80 százaléka. A múlt évben 877-en veszítették életüket ezeken az útszakaszokon.
A sebességhatárok csökkentésétől mintegy 10 százalékkal kevesebb balesetet remélnek.
A közlekedési főigazgatóság az elmúlt 30 napban mintegy 2900 közlekedési táblát cserélt le, több mint félmillió eurós (159 millió forint) költséggel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.
2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja
Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én
Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.
2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld
Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra
Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -