Hírek
2021. Március 03. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Újabb, csaknem 115 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett
Újabb, csaknem 115 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra kedden, így eddig a gyártó által Magyarországra szállított dózisok mennyisége meghaladja a 850 ezret.
A Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a keddi a tizenegyedik magyarországi szállítmány a Comirnaty nevű oltóanyagból.
A Pfizer és a BioNTech által fejlesztett vakcina az első feltételes forgalomba hozatali engedéllyel rendelkező koronavírus elleni oltóanyag volt az Európai Unióban, amelyet a 16 éves vagy annál idősebb populáció aktív immunizálására használhatnak az országok. Az első szállítmány 2020. december 26-án érkezett Magyarországra, ezt követően minden héten újabb adagok érkeztek, hogy segítsék a koronavírus elleni védekezést - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld
A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át
