Hírek
2020. Május 11. 17:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy rendőrök elől elmenekülő embercsempész ellen
Vádat emeltek egy szerb embercsempész ellen, aki februárban elmenekült az őt igazoltatni akaró rendőrök elől, de másnap elfogták - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban lévő szerb férfit az államhatár átlépéséhez több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntettével vádolják.
A férfi február 18-án Röszkénél érkezett Magyarországra, majd Klárafalva külterületére hajtott, ahol autójába fölvett négy magát szír és két magát egyiptomi állampolgárnak valló határsértőt. Utasait a vádlott megbízói juttatták át a román-magyar zöldhatáron. Röviddel az elindulást után a rendőrök ellenőrizni akarták a vádlott által vezetett autót, de a férfi nem állt meg nekik, hanem nagy sebességgel tovább hajtott, majd kitette a járműből utasait, és Tompánál elhagyta az országot.
A nyomozóknak sikerült azonosítani a vádlottat, és másnap, amikor ismét Magyarországra érkezett, elfogták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
