Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2021. Április 30. 16:14, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Volt válogatott focistának adta ki magát egy csaló, többeket átvert

Volt válogatott focistának adta ki magát egy csaló, többeket átvert

Több százezer forintot csalt ki kilenc embertől egy csaló, aki azt használta ki, hogy hasonlít egy volt válogatott labdarúgóra - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu honlapon.

Az 50 éves budapesti férfi az utcán szólított le járókelőket, majd a bemutatkozás után pénzt kért kölcsön arra hivatkozva, hogy lerobbant az autója és nem tudja kifizetni az autómentőt.

Állítólagos szorult helyzetét azzal is magyarázta, hogy gyermekéért el kell mennie a kórházba, de közben fogadkozott, hogy a kölcsönt még aznap visszaadja. Ehhez megadta telefonszámát, sőt, aki bizalmatlan volt, annak megmutatta a focista Facebook-profilját is - írták a közleményben.

Mivel a csaló valóban hasonlított a labdarúgóra, többen bedőltek a mesének és több tízezer forintokat adtak neki, de a férfi a pénz átvétele után soha többé nem jelentkezett.

A nyomozók az őrizetbe vett férfit kilencrendbeli csalással gyanúsították meg.

A Fővárosi Főügyészség közleményben tudatta, hogy a nyomozási bíró egy hónapra elrendelte a férfi letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.